Články - 10.08.2020 12:08

Slovan v prípade postupu na pôde silného súpera

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/UEFA.com

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava ešte včera spoznali svojho súpera v prvom predkole Ligy majstrov UEFA. Stal sa ním klub s Faerských ostrovov KÍ Klaksvík, na pôde ktorého odohrajú belasí úvodný duel najprestížnejšej európskej súťaže. Dnes k tomu spoznali aj prípadného súpera v druhom predkole ligy šampiónov, ktorým sa stal švajčiarsky Young Boys Bern.

Zverenci trénera Jána Kozáka ml. tak budú mať mimoriadne ťažkú úlohu v prípade postupu do druhého predkola. Ich prípadný súper sa totiž nachádza o niekoľko desiatok miest pred belasými, ak sa pozrieme na rebríček klubov. Okrem Bernu mohol Slovan naraziť aj na Dinamo Záhreb či víťaza stretnutia Celtic Glasgow - KR Rejkjavík. Prípadný zápas druhého predkola Ligy majstrov UEFA odohrá úradujúci majster Slovenska na pôde švajčiarskeho klubu koncom augusta.

Proti Young Boys Bern belasí nastúpili v skupinovej fáze Európskej ligy 2014/15. Doma na Pasienkoch Slovan prehral 1:3, zatiaľ čo na trávniku Švajčiarov to bol výprask 5:0. V spomínanej sezóne nezískal bratislavský klub v pohárovej Európe ani bod, keď okrem Bernu hral v skupine I aj proti Neapolu a Sparte Praha. Špecifické sú najmä zápasy na pôde Young Boys, keďže hráči tohto klubu majú k dispozícii umelý trávnik.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora