Články - 13.08.2020 20:26

Kosovský šampión vyradený pre pozitívny prípad koronavírusu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Verme, že si na podobné administratívne vypadnutia nebudeme musieť v tomto ročníku európskych súťaží zvykať. Kosovský klub FC Drita vyhral minulý rok svoju ligu a tým si zabezpečil právo štartovať v predkolách Ligy majstrov. Jeho cesta však skončila v kvalifikačnej fáze bez toho, aby dostal plnohodnotnú šancu zabojovať. Balkánsky tím v prvom zápase pokoril andorrský Inter Escaldes a mal čeliť severoírskemu Linfieldu. Koronavírusová situácia v krajine však neumožnila hrať v domácom prostredí a vybavil sa preto azyl v Nyone.

Krátko pred stretnutím však Drita oznámila pozitívne testovaného člena tímu na koronavírus a keďže všetci s ním v ubytovacom zariadení prichádzali do pravidelného kontaktu, putovali do štrnásťdňovej karantény. Na tú však už nie je čas. Legia Varšava má hrať 18. augusta proti víťazovi tohto duelu, navyše sa do veci vložili aj švajčiarske úrady. Tie poslali celý kosovský tím preč z krajiny, čo prakticky znamenalo vypadnutie. Sprísnené pravidlá UEFA o predkolách, ktorým sme sa už venovali, deklarujú, že pokiaľ tím nie je schopný na zápas nastúpiť alebo ho ako domáce mužstvo zabezpečiť, vypadáva.

Linfield sa tak ku svojmu poľskému súperovi dostal bez boja, zatiaľ čo Kosovčanom ostal len pocit hnevu a sklamania. So šampiónom tamojšej Superligy sa zvyčajne ďaleko v Európe nepočíta, ale každý odohraný duel a každé víťazstvo má pre nízke koeficienty cenu zlata. V čerstvej pamäti máme navyše majstra spred roka, KF Feronikeli, ktorý po postupe z predkvalifikačnej fázy v andorrskej a gibraltárskej konkurencii natrápil najprv The New Saints v predkole Ligy majstrov a potom aj Slovan Bratislava v bojoch o Európsku ligu. Slovenský tím postúpil po výsledkoch 2:1 a 2:0.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora