Články - 14.08.2020 17:11

Je mladší ako Ronaldo a Messi. Nemecký tréner prepisuje históriu

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Po skončení elitných európskych futbalových líg v plnom prúde pokračuje Liga majstrov. Tá sa postupne presúva do finálnej fázy, keď už poznáme prvú semifinálovú dvojicu. V nej sa predstaví aj RB Lipsko vedené 33-ročným trénerom Julianom Nagelsmannom, ktorý sa tak stal historicky najmladším kormidelníkom v semifinále európskej súťaže číslo jeden.

Mladý tréner je mladší ako Cristiano Ronaldo či Lionel Messi, no už zbiera úspechy na inom poste ako títo dvaja futbaloví velikáni. Už skôr sa Nagelsmann stal historicky najmladším kormidelníkom v nemeckej Bundeslige, no teraz dosiahol ešte výraznejší úspech. Jeho tím dokázal postúpiť zo základnej skupiny, v ktorej Lipsko čelilo Lyonu, Benfice a Zenitu Petrohrad. Nemecký klub skupinu G vyhral a postúpil tak do ďalšej fázy.

V osemfinále si stále pomerne nový klub poradil s prehľadom s Tottenhamom, zatiaľ čo vo včerajšom semifinále zdolal Atlético Madrid. Rozhodujúci presný zásah zaznamenal v závere zápasu Tyler Adams, pre ktorého to bol vôbec prvý gól v drese Lipska. Nemecký tím tak v semifinále Ligy majstrov narazí na Paríž Saint-Germain. Tento zápas je na programe v utorok 18. augusta.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora