Články - 15.08.2020 10:22

Po prvýkrát od roku 2005 bude semifinále Ligy majstrov bez Ronalda a Messiho

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Cristiano Ronaldo a Lionel Messi nebudú v dobrom spomínať na aktuálnu sezónu Ligy majstrov. Obaja totiž so svojimi tímami vypadli pred bránami semifinále, čo sa nestalo už pätnásť rokov. Tak Juventus, ako aj Barcelona sa so sezónou rozlúčili neúspechom, čo si v Turíne odniesol tréner Sarri a očakáva sa, že podobný scenár postihne aj trénera Setiéna v Barcelone.

Juventus v tohtoročnej edícii ligy šampiónov stroskotal ešte v osemfinále na francúzskom Lyone. V súčte oboch zápasov to síce bolo 2:2, no papierový outsider postúpil vďaka vyššiemu počtu strelených gólov u súpera. Oveľa horšie dopadli futbalisti Barcelony. Tí sa síce prebojovali do štvrťfinále, no tam narazili na mníchovský Bayern, ktorý sa s protivníkom nemaznal a Kataláncov zdolal drtivo 8:2. Pre Barcelonu tak ide o najhoršiu porážku v pohárovej Európe.

Vzhľadom na to, že tieto tímy nepostúpili do semifinále špeciálnej sezóny Ligy majstrov, boj o ušatú trofej sa vyhne aj dvojici Ronaldo - Messi. Tento jav je pomerne unikátny, pretože od ročníka 2005/06 platilo, že sa v semifinále najprestížnejšej európskej súťaže vždy predstavil aspoň jeden z nich. Ronaldovi sa podarilo preniknúť do bojov najlepšej štvorky jedenásťkrát, kým Messimu deväťkrát. Aj táto séria sa však raz musela skončiť. Osudnou sa obom legendám stala práve aktuálna sezóna.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora