Články - 16.08.2020 12:53

Suáreza vysmievajú za mapu pohybu proti Bayernu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Tohtoročná edícia Ligy majstrov v týždni prišla o ďalších ašpirantov na celkový triumf. Manchester City nečakane nestačil na francúzsky Lyon, kým Barcelona zahanbujúco stroskotala na Bayerne prehrou 2:8. Jeden z najhorších výsledkov v histórii katalánskeho klubu neostal bez odozvy ani na sociálnych sieťach a "vypili" si to viaceré individuality v tíme. Lionel Messi sa z duelu dvoch ašpirantov na neudelenú Zlatú loptu s Robertom Lewandowskim vytratil už po prvom polčase, Clement Lenglet potvrdil, že patrí medzi slabšie články barcelonských zadných radov a patrične horel na ľavom okraji obrany aj Nelson Semedo.

Luis Suárez síce dokázal streliť gól a a ako jeden z mála bojoval aj v záverečných minútach, avšak mapa jeho prvopolčasového pohybu hovorí niečo iné. Jeho najčastejšou činnosťou totiž bola rozohrávka zo stredového kruhu, kde trávil väčšinu času. K bráne Manuela Neuera sa dostával veľmi ojedinele a aj do kombinácii na útočnej polovici sa zapojil sporadicky. Podobné stretnutia sú aj pod drobnohľadom štatistov, po stretnutí sú známe viaceré štatistické zaujímavosti, no to je po debakloch na škodu veci.

Viacerí sa zamýšľali aj nad tým, či sa Barcelona zbytočne neženie do ofenzívneho rozostavenia, keďže je jej obrana taká krehká. Štvrtý raz za ostatných päť rokov opúšťala Champions League vo štvrťfinále a tradíciou sa pomaly stáva, že sa tak stane po vysokej prehre. V roku 2017 rozhodol prvý zápas s Juventusom s výsledkom 0:3, následné dva roky za vypadnutie mohla nezvládnutá odveta s AS Rím (0:3) a Liverpoolom (0:4) a čo s ňou predviedli tento rok Mníchovčania, nemá obdoby.