Články - 20.08.2020 22:36

Len kampaň pre nápoj! Íri tvrdo skritizovali Lipsko

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Práve končiaca sezóna Champions League dala fanúšikom značne pocítiť, v ktorých mužstvách sa točia veľké peniaze a viaceré celky s menším zoznamom úspechov, no nedávnym vstupom zahraničných investorov, zaznamenali svoje historické umiestnenia. PSG si prvý raz zahrá finále tejto súťaže, kým Lipsko má za sebou svoju premiérovú semifinálovú účasť a Manchester City klopal na dvere svojej historicky druhej účasti medzi najlepšou štvoricou. Po semifinálovom stretnutí Lipska s Parížanmi sa tejto téme detailne venoval írsky vysielateľ a najmä hosť v štúdiu Richard Sadlier.

Bývalý útočník venoval prakticky celú svoju kariéru druholigovému anglickému Millwallu, v jednom zápase sa objavil v národnom tíme Írska, no ako televízny expert budí veľkú pozornosť pre svoje odvážne, rázne a často aj kontroverzné názory. "Sú to mimoriadne nepopulárne tímy, ale pre úplne zrejmé dôvody. Keď sa pozeráte na Lipsko, napadne vám, že majú mladého trénera, hrajú atraktívny štýl futbalu, je za nimi krásny príbeh, ako rýchlo postupovali ligami a zaradili sa do popredia. Lenže to dosiahli obchádzaním pravidiel o vlastníckych právach klubov v Nemecku, hlas fanúšikov vôbec nezohľadňujú a nemeckí priaznivci sa boja toho, že ich prípadný úspech zafunguje ako vzor pre ďalšie kluby," povedal 41-ročný rodák z Dublinu a veľmi kritický bol aj k podstate existencie celého RB Lipsko: "Je to v podstate len marketing pre značku energetických nápojov - jediný dôvod, prečo existujú,"

Nejeden by mu aj dal za pravdu pri pohľade na nemecký klub, o ktorom do roku 2014 málokto vedel a tento rok už bol semifinalistom najprestížnejšej európskej súťaže. Že Paris Saint-Germain zbiera trofeje od 80. rokov, Sadliera však nijak neobmäkčilo: "Za PSG stojí režim neustále obviňovaný z potláčania ľudských práv, mučenia novinárov a väznenia homosexuálov. Ak fandíte tomuto klubu napriek správaniu majiteľov, futbal možno nie je šport pre vás," Táto téma bola viac riešená v časoch, keď záujem o kúpu Newcastle United javili investori zo Saudskej Arábie, no obchod stroskotal. Aj v Katarčanoch však bývalý írsky futbalista vidí snahu obchádzať pravidlá, podvádzať a v celosvetovom meradle aj porušovať zákony.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora