Články - 24.08.2020 22:14

Pre výtržnosti po finále Ligy majstrov zatkli 150 fanúšikov

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Nedeľné lisabonské finále medzi najlepším tímom Nemecka a Francúzska skončilo skromným víťazstvom Bayernu nad PSG 1:0. Rozhodla o tom presná hlavička Kingsleyho Comana v 59. minúte a do vitríny bavorského tímu putoval šiesty triumf v najslávnejšej európskej klubovej súťaži, kým Parížania naďalej čakajú na svoj prvý skalp. Stretnutie, ako aj značná časť tohtoročných vyraďovacích bojov, sa hralo bez divákov, ale to nezaručuje, že sa nebudú konať výtržnosti. Dokázali to Francúzi, ktorí si svoje sklamanie šli vybiť do ulíc a hlavné mesto sa stalo počas noci centrom bojov medzi chuligánmi a políciou. Demolovali sa autá a rozbíjali sa obchody.

Šestnásť strážcov zákona skončilo po potýčkach so zranením. Údaje o počte zranených civilistov známe nie sú, ale vie sa o stovkách pokút, ktoré boli udelené za nenosenie rúška a nedodržanie sociálneho odstupu. Okrem toho sa podľa viacerých zdrojov dostalo približne stopäťdesiat výtržníkov do rúk polície a minimálne jednu noc trávili na cele predbežného zadržania. Polícia navyše pri zásahu musela použiť donucovacie prostriedky.

"Vojna" vypukla v blízkosti Parku princov, kde PSG zvyčajne hráva domáce zápasy. Tam klub nainštaloval veľkoplošnú obrazovku, na ktorej si fanúšikovia mohli vychutnať duel aj s patričnou atmosférou. Namiesto očakávaných osláv však bola ukončená dvanásťzápasová šnúra bez prehry. Tú francúzskemu mužstvu započala ešte Borussia Dortmund v polovici februára. Naopak, Bayern pokračuje vo svojej spanilej jazde a zdolaný bol naposledy 11. januára Mönchengladbachom. Kým Parížania smútili, v uliciach Marseille sa oslavovalo. Olympique je veľkým rivalom PSG a zároveň naďalej jediným tímom z Ligue 1, ktorý kedy triumfoval v tejto súťaži. Vyšlo to v roku 1993 po finále s AC Milánom.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora