Články - 26.08.2020 13:56

Neymar po finále: dva prešľapy, jedno pekné gesto

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Po prehre PSG s Bayernom vo finále Ligy majstrov by sa mohlo zdať, že plačúcemu Neymarovi všetci venovali väčšiu pozornosť ako komukoľvek zo zlatého mníchovského tímu. Na ihrisku pritom bol 15-gólový Robert Lewandowski, ktorý len tesne nedokázal vyrovnať strelecký rekord Cristiana Ronalda, Manuel Neuer s odchytanými všetkými jedenástimi duelmi tohtoročnej Champions League s celkovým počtom ôsmich inkasovaných gólov, supertalent z kraja obrany Alphonso Davies a jeden z najlepších bekov sveta Joshua Kimmich, ktorý sa pričinil k tomu, že hviezdna parížska ofenzíva sa nedostala takmer k ničomu. Kamery boli i tak značný čas zacielené na Brazílčanovi a po finále o ňom vyšlo hneď niekoľko článkov.

Angličania napríklad Neymara podrobili veľkej kritike za to, ako trucovito sa správal po prehranom zápase. Vo svojich 28 rokoch by už mal byť naučený prehrávať a rovnako by mal byť schopný vzdať rešpekt súperovi a prijať fakt, že bol horší. Upozornil na to Gary Lineker s Riom Ferdinandom priamo počas prenosu, keď krídelník ostal v slzách sedieť na lavičke a nešiel s ostatnými spoluhráčmi po striebornú medailu. Spravil tak až po presviedčaní športového riaditeľa. "Musí ísť, nesmie trucovať. Sú situácie, kedy musíte súperovi vzdať rešpekt a preberanie trofeje je jedným z týchto momentov," povedal Ferdinand, ktorý Champions League v roku 2008 vyhral a o rok neskôr zažil aj finálovú prehru.

Fanúšikovia bývalého hráča Barcelony radšej vypichli jeho pozitívny pofinálový moment. Po stretnutí si ho v útrobách Estádio Da Luz odchytil sedemnásťročný stredopoliar Jamal Musial, ktorý vo svojej kariére odohral zatiaľ len dve minúty za A-tím Bayernu, inak nastupuje za jeho mládež a rezervný tím. Pri oslavách triumfu bavorského tímu však nechýbal a v tričku, odkazujúcom na "kráľov Európy 2020", ho Neymar neodmietol. Zmobilizoval dostatok psychických síl a s protihráčom si spravil peknú fotografiu.

Neprajníci zase upozornili na jeho pozápasový Tweet. V ňom dal vedieť, že sa z veľkého sklamania už spamätal a je odhodlaný bojovať o to, aby si podobné duely ešte zahral a mali preňho šťastnejší a úspešnejší koniec. "Prehry sú súčasťou športu a aj tými si treba prejsť. Bojujeme až do konca. Ďakujem všetkým za podporu a priazeň a blahoželám Bayeru," napísal na sociálnu sieť a preklepom tak z Mníchova spravil Leverkusen. Tomu sa už dlhšie o sociálne siete stará človek s poriadne provokatívnym zmyslom pre humor a nenechal si ujsť šancu odpovedať. "Neviem, prečo mi blahoželáte, keď som na dovolenke a hrám konzolu... ale ďakujem," odpovedal oficiálny profil "farmaceutov", ktorých európska púť končila vo štvrťfinále Európskej ligy.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora