Články - 05.11.2020 09:24

Škrtel s triumfom v Lige majstrov po 11 rokoch

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste.tv/joj

Martin Škrtel sa tešil z výhry v Lige majstrov po 11 rokoch. Tentoraz v drese istanbulského Basaksehiru proti Manchestru United.

Kedysi to bol pre neho úhlavný nepriateľ, tak si mohol tieto časy pripomenúť. A mal pri tom iste dobré pocity. Rýchlou akciou spred domácej brány Istanbul otvoril skóre duelu a zabudnutý veterán Demba Ba dal vlastne prvý gól svojho tímu v Lige majstrov v jeho krátkej histórii. Nabudení Turci asi viac túžili po triumfe a v 40. minúte pridali druhý gól, keď Ba pekne pustil loptu za seba a Edin Višča sa Hendersona spýtal, kam to chce. Pred polčasom Martial znížil a hostia sa v druhom polčase veru snažili vyrovnať, Škrtel to však všetko ubránil aj napriek žltej karte, Turci spoločne zabránili aj vlastnému gólu v závere a Martin Škrtel sa tak teší po 11 rokoch z víťazstva v Lige majstrov! Tabletky mu teda zaberajú, tak uvidíme, či sa pridá k našej reprezentácii na baráž so Severným Írskom a zažije veľkolepý víťazný návrat s postupom na šampionát. Určite mu to prajeme...

Chelsea v Londýne zdolala francúzske Rennes 3:0, v úvodnom polčase Timo Werner premenil dve penalty. Sevilla je za Chelsea druhá v tabuľke, otočila duel s Krasnodarom na 3:2, aj keď hrala v desiatich. Zenit remizoval s Laziom 1:1, na čele tejto skupiny je Dortmund, ktorý zhúžval Bruggy tromi gólmi už v prvom polčase.

Ďalší Slovák Robo Mak videl Ronalda naživo, nastúpil za stavu 0:4, tak sa tešil aspoň z gólu spoluhráča. Barcelona sa trápila s Kyjevom, ktorému chýbalo až 14 hráčov a Lipsko otočilo duel s Parížom, ktorý bol bez Neymara a Mbappého. Išlo o reprízu semifinále uplynulého ročníka Ligy majstrov.