Články - 05.11.2020 13:47

Ferencváros sa proti Juve zarezal grotesknými chybami

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Očakávania od maďarského Ferencvárosu Budapešť boli v Champions League také, že sa popasuje o tretie miesto základnej skupiny a s nim spojený presun do Európskej ligy. Výsledkovo to zatiaľ napĺňa, remizoval s Dynamom Kyjev, zaostáva za ním o skóre, kým s Barcelonou a Juventusom prehral. Po strede však bude mrzieť najmä spôsob, akým ho zdolal taliansky majster. Maďari sa totiž do veľkej miery zarezali sami obrovskými chybami. Nešťastníkom bol brankár Dénes Dibusz, ktorý si dvakrát neporadil s malou domov.

Prvý smolný moment nastal v 73. minúte, kedy na desaťnásobného reprezentanta smerovala strieľaná a poskakujúca prihrávka. Tú si pod tlakom Paula Dybalu nedokázal skrotiť, ušla mu a argentínsky kanonier už viac nepotreboval. Juventus v tej chvíli viedol už rozdielom troch gólov a keďže sa Ferencváros na opačnej strane ihriska ukazoval len sporadicky, o plnom bodovom zisku nebolo pochýb. A to druhá chyba ešte len mala prísť. Kým v prvom prípade sa Dibusz mohol vyhovoriť na otrasnú malú domov, ktorá k nemu smerovala z pravého kraja obrany, druhá strata už šla len na jeho rub. Na Dybalu si doslova počkal a hoci ho chcel prekvapiť rozohrávkou po jeho ľavici, nevyšlo. Hoci by lob hosťujúceho strelca zapadol do siete, v snahe o obranný zákrok mu "pomohol" stopér Lasha Dvali a dodal celému momentu tragikomickú bodku vlastným gólom.

​Maďarský tím prehral 1:4, nachádza sa na poslednej skupinovej priečke a má nelichotivé skóre 4:11. Nejde však o najhorší tím aktuálneho ročníka najslávnejšej klubovej súťaže, keďže Midtjylland a Marseille sú zatiaľ bez získaného bodu. Reprezentanta našich južných susedov, za ktorého hráva aj Róbert Mak, čaká v Lige majstrov najbližšie vystúpenie 24. novembra a jeho súperom bude opäť Juventus. Dejiskom bude tento raz Apeninský polostrov.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora