Články - 05.11.2020 18:01

Zaujímavé rozdiely v návštevách: od nuly do 19 tisíc

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Niekde ani noha, inde návšteva presahujúca pätnásť tisíc fanúšikov. Kým pre reprezentačné akcie UEFA vydala striktné nariadenie zakazujúce prítomnosť fanúšikov na tribúnach, v Champions League nechala klubom voľné ruky. Tie sa sa tak musia riadiť len aktuálnymi vládnymi nariadeniami vo svojej krajine, prípadne štátnym hygienikom. Dôsledok je taký, že počas utorkových a stredajších duelov sa návštevy na jednotlivých štadiónoch pohybovali od 0 do 18 531.

Najpočetnejšiu kulisu hlásila Budapešť. Duel domáceho Ferencvárosu so slávnym Juventusom Turín sledovalo priamo z tribún viac ako osemnásť tisíc fanúšikov. U našich južných susedov sa napriek zúriacej pandémii vo veľkom fandí aj na lige a v derby proti Újpest FC hnala zeleno-bielych vpred takmer šestnásťtisícová kulisa. Podobne sú pravidlá písané aj v Rusku. Na zápas Zenit - Lazio bolo vďaka tomu predaných 17 427 vstupeniek, a to boli hlásené obmedzenia. V opačnom prípade by cifra mala bližšie k šesťdesiattisícovej kapacite Gazprom Areny.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa zenit_spb (@zenit_spb),

Niekoľko klubov, ktoré v týždni nastúpili na domácej pôde, síce divákov mať mohli, ale stále menej ako by si želali. Remíze Lokomotivu Moskva s Atléticom Madrid prihliadalo 8 147 prítomných priaznivcov, kým Dáni a Turci sa museli zmestiť do tisícky. Midtjylland hlásil oficiálnu návštevu na zápase s Ajaxom 132 ľudí, kým Basaksehir predal na víťazné stretnutie s Manchestrom United 350 vstupeniek.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora