Články - 24.11.2020 13:59

Po bundesligovom rekorde môže zlomiť aj ten v Champions League

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Borussia Dortmund, podľa očakávaní, pripravila cez víkend bundesligový rekord, keď do akcie poslala najmladšieho futbalistu histórie. Bol ním Youssoufa Moukoko, ktorý len deň pred duelom s Herthou Berlín dovŕšil šestnáste narodeniny. Kamerunský rodák s nemeckým pasom je pre svoj vyspelý vzrast a výzor predmetom mnohých špekulácií, podľa ktorých má mať v skutočnosti o pár rokov viac.

Dáta a fakty však hovoria niečo iné. V týždni môže debutovať v prvom tíme žlto-čiernych aj v Champions League a nové maximum by ustanovil aj tam. To doteraz platné môže pokoriť o 83 dní a drží ho Celestine Babayaro, ktorý v 90. rokoch nastupoval v radoch Anderlechtu Brusel. Tréner Lucien Favre svojmu zverencovi zatiaľ nič nesľúbil, no avizoval, že záťaž hráčov hodlá rozložiť. Borussiu čaká už v sobotu ligový zápas s Kolínom a následne v stredu opäť Liga majstrov.

Alternatív do ofenzívy pritom má švajčiarsky kouč viac ako dosť. Medzi menej nasadzovaných hráčov sa radí napríklad aj brazílsky talent Reinier, Thorgan Hazard či Jadon Sancho. U všetkých troch platí, že nastúpili len zhruba v polovici tohtosezónnych bundesligových zápasov, hoci prvý menovaný pre koronavírus tak skoro ďalšie štarty nepridá. Moukoko s mužstvom trénuje od augusta, evidentne tak je pripravovaný na pravidelné štarty a o jeho kvalitách vypovedá aj štatistika z tímu do devätnásť rokov. V ňom nastrieľal trinásť gólov v štyroch zápasoch a počas minulej sezóny bol dokonca 34-gólový.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora