Články - 30.11.2020 21:41

Aby nezablúdili! Barcelona avizovala zápas v Bukurešti

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Geografický trapas si vystrúhal mediálno-marketingový tím futbalovej Barcelony. Ten informoval, že mužstvo zregenerovalo po nedeľnom ligovom víťazstve nad Osasunou, pobalilo sa a nabralo smer Bukurešť. Problém však je v tom, že stredajší zápas Champions League sa koná 840 kilometrov severozápadne, navyše v inej krajine. Katalánci chceli napísať Budapešť a rozčúlení priaznivci im to v komentároch poriadne spočítali. Chybný príspevok navyše visel na Facebooku celú hodinu a následne ešte mali zamestnanci PR oddelenia niekoľko desiatok minút práce s tým, aby mazali vulgárne komentáre pod opravenou verziou.

Hnev Maďarov mal najrôznejšie podoby. Niektorí sa pustili do kontry v podobe nerešpektovania akejkoľvek katalánskej autonómie, ďalší volili vulgárne urážky za pohnevanie dvoch národov, tretia skupina len smutne poukázala na slabú orientáciu a vedomosti autora postu. Ten si po štyroch odohraných kolách v Champions League a jednom vzájomnom zápase rozhodne mohol všimnúť, že súperom FCB je Ferencváros Budapešť. Mužstvá navyše majú prepojenie v osobe klubovej legendy Ladislava Kubalu. Ten bol rodákom z Budapešti, odchovancom Ferencvárosu, nejaký čas pôsobil aj v bratislavskom Slovane a desať rokov nastupoval za katalánsky klub. Podobný kariérny príbeh písal aj Zoltán Czibor a Sándor Kocsis.

Po tejto skúsenosti, Barcelona zrejme nezablúdi a dorazí do Puskás Arény. Tá hlásila počas domáceho zápasu s Juventusom 18 531 predaných vstupeniek a ťažkú hlavu z pandemických opatrení a obmedzení si naši južní susedia stále nerobia. Maďarský tím sa napriek tomu v úvode druhej polovice skupinového programu nachádza na poslednej priečke a proti doteraz stopercentnej Barcelone bude jasným outsiderom. Nič na tom nemení ani ligová forma. Kým budapeštiansky celok je po desiatich zápasoch nezdolaný a kraľuje poradiu, Barca okupuje nelichotivú siedmu pozíciu La Ligy.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora