Články - 10.12.2020 21:57

Takto futbalisti Mönchengladbachu oslávili zlyhanie Lukakua

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Posledný hrací deň je tradične spojený aj s kalkuláciou výsledkov medzi súbežne hranými zápasmi. V tohtoročnej edícii Champions League bola poriadne zamotaná základná skupina B, z ktorej mohli pred posledným kolom postúpiť všetky štyri mužstvá. Milánsky Inter bojoval so Šachťarom Doneck, kým Real Madrid sa doma konfrontoval s Borussiou Mönchengladbach. Keď nemecký celok španielskemu súperovi podľahol 0:2, ostávalo len dúfať. Väčšina tímu sa tak presunula k mobilnej, tabletovej či notebookovej obrazovke a sledovala dramatický vývoj stretnutia na San Sire. Za stavu 0:0 potrebovali jediné - aby nepadol gól.

Partia s Lászlom Bénesom, ktorý proti Realu odohral záverečnú desaťminútovku, prežila infarktový stav v 89. minúte, kedy hlavička Alexisa Sáncheza rozhodne mala gólové parametre, ale pred bránou trafila nešťastne postaveného spoluhráča Romelua Lukakua. O tri minúty neskôr bol blízko ku gólu ešte Christian Eriksen, ale činil sa gólman Anatolij Trubin. Keďže si lopta cestu za jeho chrbát nenašla, Šachťar obsadil konečné tretie miesto a presúva sa do Európskej ligy. Obrovskú radosť z toho mal aj Mönchengladbach, ktorý sa udržal na postupovom druhom mieste.

O čo hrať bolo v poslednom kole vo viacerých základných skupinách, ale nikde už šancu neživili všetky štyri mužstvá. Dráma to napriek tomu bola aj v skupine H, ktorú trochu pokazil PSG s Basaksehirom nedohraným zápasom v riadnom termíne, čo držalo v napätí z umiestnenia RB Lipsko aj Manchester United. V konkurencii Dortmundu a Lazia siahal nečakane po postupe aj belgický Club Brugy, zatiaľ čo Atlético Madrid so Salzburgom a Atalanta s Ajaxom zvádzali priamy súboj o postup do osemfinále.