Články - 14.12.2020 13:20

Osemfinálový šláger FC Barcelona - Paríž Saint-Germain bude aj spomienka na nedávnu minulosť

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/huste.tv

Vo švajčiarskom Nyone v pondelok napoludnie vyžrebovali dvojice osemfinále futbalovej Ligy majstrov. Na prvý pohľad je zrejmé, ktorý dvojzápas bude pútať najväčšiu pozornosť - španielsky velikán FC Barcelona narazí na úradujúceho finalistu Paríž Saint-Germain.

 Obhajca trofeje Bayern Mníchov si zmeria sily s Laziom Rím a 13-násobného šampióna LM Real Madrid vyzve Atalanta Bergamo. Prvé zápasy odohrajú 16., 17., resp. 23. a 24. februára 2021, odvety 9., 10., resp. 16. a 17. marca 2021. Výkop bude vo všetkých prípadoch o 21.00 h SEČ. Nasadené mužstvá budú hrať v domácom prostredí až v odvetných zápasoch

Barcelona a Paríž odohrali nezabudnuteľné osemfinále v sezóne LM 2016/2017. Po suverénnom triumfe Paríža 4:0 v Parku Princov takmer nebolo pochýb o postupujúcom. Lenže v odvete na Camp Nou sa zrodilo vysoké víťazstvo domácich 6:1 a bolo po nádejach Parížanov. V tomto zápase skóroval dvakrát za Kataláncov aj Brazílčan Neymar, ktorý sa neskôr v lete 2017 za rekordne vysokú sumu 222 mil. eur stal hráčom PSG a dodnes tam patrí medzi ťahúňov mužstva, hoci aktuálne utrpel ťažké zranenie členka.

Barcelone sa do istej miery vypomstilo, že na poslednú chvíľu stratila líderskú pozíciu v G-skupine. Po triumfe v Barcelone (3:0) ju vyhral Juventus a dostal sa na rozdiel od FCB medzi nasadené tímy. Juventus si zahrá v osemfinále proti jedinému portugalskému zástupcovi FC Porto.

V osemfinále nechýbajú poslední dvaja finalisti LM Bayern a PSG. Iba štvorica FC Porto, FC Sevilla, Lazio Rím a Borussia Mönchengladbach v uplynulej sezóne chýbala v aktuálnej šestnástke najlepších. Mönchengladbach je úplný nováčik vo vyraďovacej časti LM, Sevilla zasa v lanskej sezóne ovládla Európsku ligu.

Šestnásť osemfinalistov Ligy majstrov 2020/2021 pochádza zo šiestich futbalovo najvyspelejších krajín Európy. Po štyroch zástupcoch majú v šestnástke najlepších Nemecko (Bayern Mníchov, Borussia Dortmund, RB Lipsko a Borussia Mönchengladbach) a Španielsko (Real Madrid, Atlético Madrid, FC Barcelona, FC Sevilla). Po tri tímy mali pri žrebe v osudí Taliani (Juventus Turín, Atalanta Bergamo a Lazio Rím) a Angličania (FC Liverpool, Manchester City, FC Chelsea). Po jednom zástupcovi dodali Francúzsko (Paríž Saint-Germain) a Portugalsko (FC Porto). Futbalová jar v LM bude bez takých veličín európskeho futbalu, akými sú Manchester United a Inter Miláno. Nepostúpili ani Ajax Amsterdam či Šachtar Doneck.

Žreb osemfinále Ligy majstrov 2020/2021:
Borussia Mönchengladbach (Nem.) - Manchester City (Angl.)
Lazio Rím (Tal.) - Bayern Mníchov (Nem.)
Atlético Madrid (Šp.) - Chelsea (Angl.)
RB Lipsko (Nem.) - FC Liverpool (Angl.)
FC Porto (Portug.) - Juventus Turín (Tal.)
FC Barcelona (Šp.) - Paríž Saint-Germain (Fr.)
FC Sevilla (Šp.) - Borussia Dortmund (Nem.)
Atalanta Bergamo (Tal.) - Real Madrid (Šp.)

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora