Články - 18.02.2021 15:46

Mbappé v Lige majstrov už teraz prestrieľal celý rad legiend

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Vyraďovacia fáza Champions League má za sebou už štyri stretnutia. Kým utorkové zápasy zrejme do veľkej miery "zakrúžkovali" postupujúceho, stredajšie konfrontácie ponúkli do odvety veľmi zaujímavé odrazové mostíky. Najoslavovanejšou osemfinálovou postavou je však naďalej Kylian Mbappé, ktorý režíroval likvidáciu domácej Barcelony parížskym Saint-Germain.

Francúz sa stal len tretím futbalistom, ktorý katalánskemu klubu v tejto súťaži nastrieľal hetrik, prvým vo vyraďovacej fáze a posunul sa aj v historickej tabuľke strelcov. Momentálne má na konte 24 presných zásahov v súčte všetkých ročníkov Ligy majstrov. To samo o sebe znie lichotivo. Až za ním by sme našli viaceré veľké postavy dôb nie tak dávnych. Dostal sa pred Stevena Gerrarda, Garetha Balea, Ronaldinha, Ronalda, Lamparda, Pizarra, Fernanda Torresa, van Bastena, Ribéryho, Tottiho, Beckhama či Saviolu.

Treba pritom pripomenúť, že súčasná hviezda PSG má len 22 rokov a na dosah viacerých ďalších bývalých ostrostrelcov. Takého Eto'a, Rooneyho, Kaku či Trézegueta by mohol pokojne zosadiť ešte v rámci tejto sezóny. Mbappé je aktuálne na 24 zásahoch, na ktoré potreboval 41 vystúpení. To je priam fenomenálna bilancia a len veľmi málo strelcov z elitnej päťdesiatky má lepší priemer zásahov na zápas v najprestížnejšej klubovej súťaži. Len desiati.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora