Články - 20.02.2021 17:34

Svoj ikonický gól si dal nahrať na DVD, priznal Ronaldo

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Stredajší program Ligy majstrov ponúkol aj konfrontáciu medzi Portom a Juventusom, v ktorej sa Cristiano Ronaldo postavil proti slávnemu portugalskému klubu po dvanástich rokoch. Jeho posledná návšteva Estadio Dragao priniesla jeden z najpamätnejších gólov jeho kariéry. Vtedy ešte hájil farby Manchestru United a svojím projektilom z dobrých 35 metrov nedal gólmanovi Heltonovi najmenšiu šancu.

Spomienky na tento moment v týždni na sociálnych sieťach oživila aj UEFA a Ronaldo pri tejto príležitosti priznal, že pamätný gól má doma nahraný na nosiči. Že je jeho hranica samoľúbosti postavená pomerne vysoko, sa o tomto fenomenálnom futbalistovi vie. V tomto prípade však ide o video, ktoré funguje ako motivácia.

"Je to najlepší gól, aký som kedy strelil. Bola to fantastická strela a už teraz sa teším, keď si to video znova pozriem," tešil sa z momentu, ktorý zariadil postup do semifinále. "Červení diabli" v danom ročníku postúpili do finále a v ňom podľahli Barcelone. Cristiano Ronaldo za svoju delovku dostal cenu Ferenca Puskása, no o desať rokov neskôr strelil gól, ktorý si sám cení ešte viac. Šlo o nožničky do siete svojho súčasného zamestnávateľa, keď ešte nastupoval za Real Madrid. Po jeho strelení povedal, že si ho váži ešte viac ako gól do portskej siete. Akrobatický volej totiž túžil trafiť dlhé roky.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora