Články - 09.03.2021 15:22

Dohra zápasu PSG - Basaksehir. Rozhodca spoznal svoj trest

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube
No to racism - Nie rasizmu

Jednou z najväčších škvŕn tohtosezónnej Ligy majstrov je rozhodne skupinový zápas medzi Parížom s Basaksehirom, ktorý sa pre rasistický problém nedohral v riadnom termíne. Záporným hrdinom pritom bol rumunský rozhodca Sebastian Coltescu, ktorý svojmu kolegovi s píšťaľkou označil protestujúceho muža z lavičky ako "toho čierneho". Turecký tím následne opustil hraciu plochu a stretnutie odmietol dohrať.

Disciplinárna komisia má o decembrovom incidente konečne jasno a štvrtý rozhodca si súťaže pod hlavičkou UEFA si v tejto sezóne už nezapíska. Za svoje nevhodné správanie navyše bude musieť absolvovať výchovný program, ktorý bol zaradený medzi nápravné opatrenia v súvislosti so zavádzaním rôznych antidiskriminačných projektov.

Samotná dĺžka trestu je podľa mnohých pomerne alibistickým verdiktom. Coltescu napríklad počas sezóny 2019/20 pískal len jediný zápas predkola Európskej ligy, v prebiehajúcej sezóne bol nominovaný na jeden medzištátny prípravný duel. Okrem toho sa na medzinárodnej scéne objavuje minimálne a výrazná väčšina jeho vystúpení je z domácej súťaže. Rumunská Liga 1 má pred sebou záverečné štyri kolá základnej časti a potom prejde do nadstavby, podobnej, akú poznáme v našej najvyššej súťaži.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora