Články - 11.03.2021 16:19

Nočný ohňostroj, hotelový poplach aj urážky Shakiry

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv
PSG - FC Barcelona

Pred odvetným zápasom osemfinále Ligy majstrov medzi PSG a Barcelonou boli karty rozdané zdanlivo celkom jasne. Francúzsky klub vyhral v Katalánsku 4:1 a domáci duel by musel tragicky nezvládnuť, aby vypadol. Fanúšikovia však nechceli nechať nič na náhodu a súperovi noc pred zápasom poriadne "okorenili". Fanúšikovia Paríža si pred hotelom s hráčmi hostí rozložili provizórny kemp a v nočných hodinách o sebe dávali vedieť delobuchmi a o štvrtej ráno dokonca ohňostrojom. Polícia musela riešiť aj incident s fanúšikom, ktorý sa dostal do hotelovej budovy a pokojnú noc narúšal v interiéri.

Jeden z narušiteľov dokonca v noci v hoteli spustil požiarny poplach, aby Barcelončanov vytiahol z izieb a za svoj čin skončil v putách polície. Živo však bolo aj na ulici a v blízkosti ubytovacieho zariadenia. Chuligáni z domácich radov si vzali na paškál napríklad speváčku Shakiru, partnerku stopéra Gerarda Piquého, ktorú označili za dievča z La Jonquery, čo je pohraničná oblasť medzi Francúzskom a Španielskom, neslávne známa širokými možnosťami prostitúcie. Ako to však už býva, nemožno úplne zovšeobecňovať. Aj PSG má popri primitívoch aj slušných fanúšikov, ktorí počínanie jednotlivcov skritizovali a označili za prekročenie určitých medzí.

Ťažko povedať, aký podiel mala táto noc na samotnom výsledku. Barcelona sa k zázračnému obratu ani nenadýchla, v 31. minúte inkasovala gól, po ktorom v súčte skóre prehrávala už o štyri zásahy. Do prestávky Lionel Messi vyrovnal a zakrátko z bieleho bodu mohol hostí poslať do vedenie, no zlyhal a výsledok 1:1 ostal v platnosti až do záverečného hvizdu. Jedna z najatraktívnejších a papierovo najsilnejších konfrontácií v prvom vyraďovacom kole tak skončila hladkým postupom Paríža a poznáme tak štyroch z ôsmich štvrťfinalistov Champions League v sezóne 2020/21.