Články - 26.04.2021 19:21

Stále sa hovorí o kontumačnom vyradení. Real špekulácie nerieši

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv

Kajúcnikom z Premier League a Serie A pravdepodobne UEFA odpustila a ich prešľap v podobe vstupu do Superligy nechá so symbolickým trestom. FC Barcelona a Real Madrid však od tohto nápadu stále neustúpili, dokonca ho naďalej presadzujú a hrozia im preto tresty, ktorými sa pôvodne Európska futbalová federácia vyhrážala celej dvanástke klubov. Medzi ne patrilo napríklad aj kontumačné vyradenie z tohtosezónnej pohárovej Európy a zároveň neúčasť v budúcom ročníku. Real Madrid sa medzitým pripravuje na semifinále najprestížnejšej klubovej súťaže a špekulácie sa snaží neriešiť.

Aspoň to tvrdí tréner Zinedine Zidane, ale je otázkou, či sa od toho dokáže celý tím pred dvojzápasom s Chelsea odosobniť. Prezident klubu Florentino Pérez naďalej bojuje o to, aby nová európska klubová súťaž vznikla, inak vraj hrozí až likvidačný finančný dopad na najväčšie celky. Na opačnej strane barikády stojí Aleksander Čeferin, ktorý hrozil represiami v prípade jej vzniku. Tam by mohla spadať napríklad aj neúčasť konkrétnych futbalistov v národných výberoch. Postavenie pred podobnú dilemu - klub alebo reprezentácia - by žiadnemu hráčovi príjemné nebolo a momentálne sa zrejme čaká na to, kto ustúpi skôr.

Čeferin dokonca v týždni pred začiatkom semifinálovej fázy pripustil, že existuje stále malá šanca, že Real Madrid bude z Champions League kontumačne vylúčený. To vyznieva tak, že si praje postup londýnskej Chelsea a v hre by ostali len dva celky, ktoré ohlásenú účasť v Super League odvolali a PSG, ktorý účasť v nej odmietol. Trest by však chcel udeliť každému, kto mal na kauze svoj podiel viny: "Tých dvanásť tímov delím na tri skupiny. Anglická šestka vystúpila ako prvá, potom ďalšie tri tímy a posledná trojica, ktorá má pocit, že Zem je plochá a Superliga pokračuje,"

Na jeho provokatívne vyjadrenia pomerne ostro reagoval aj Zinedine Zidane. "Nastúpime a basta! Máme na to plné právo a teraz sa pripravujeme na semifinále. Bolo by to nelogické a absurdné. Nemám žiadne obavy," povedal novinárom s tým, že chce s tímom dosiahnuť čo najlepšie umiestnenie v La Lige aj v Lige majstrov a nezamýšľa sa nad tým, čo by sa teoreticky mohlo stať o mesiac či dva.