Články - 11.05.2021 11:21

Finále Ligy majstrov predsa v Londýne? Dôvodom Covid

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/youtube

Turecký Istanbul môže prísť o finále Champions League druhý rok po sebe. O to minuloročné ho pripravila zmena formátu, pre ktorý potrebovala UEFA dejisko celého finálového turnaja v covidom menej zasiahnutej krajine. Tentoraz sa o slovo hlási vírus priamo v tureckom hlavnom meste a znamenať to môže, že sa Chelsea s Manchestrom City stretne na britskej pôde. Zástupcovia UEFA sa dokonca už stretli s britskou vládou a diskutovali o možnostiach využitia štadióna Wembley. Ten hostil vyvrcholenie tejto súťaže naposledy v roku 2013. Bayern si vtedy poradil s Dortmundom.

Finálový duel je naplánovaný na sobotu 29. mája a problémom je, že Veľká Británia nedávno zaradila Turecko na zoznam červených krajín. Okrem toho, že doň nemajú cestovať fanúšikovia, karanténne povinnosti a komplikácie by mali pri vycestovaní a návrate aj samotné tímy. Atatürk Olympic Stadium tak zrejme opäť ostane len so sľubom, že sa na ňom uskutoční posledný zápas niektorého z ďalších ročníkov. Ukončenie sezóny 2021/22 je naplánované v Petrohrade, to nasledujúce v Mníchove a o rok neskôr sa malo hrať ja londýnskej pôde.

Wembley pritom v daný dátum voľné nie je a konať sa na ňom má finále baráže o postup do Premier League. Vrchní predstavitelia anglického futbalu však už skôr avizovali, že toto stretnutie sú ochotní preplánovať na iný termín a UEFA dostane prednosť. V médiách sa písalo aj o alternatíve v podobe birminghamského Villa Parku, ktorý je porovnateľne vzdialený od Londýna aj Manchestru. Dnes sa však táto možnosť javí len ako núdzový plán, a britský svätostánok s 20 tisíc fanúšikmi na tribúnach je hlavnou prioritou.