Články - 13.05.2021 11:43

Wembley padlo pre VIP hostí, finále Ligy majstrov pozná dejisko

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/youtube

Dva týždne pred výkopom finálového zápasu Champions League 2020/21 bol najvyšší čas konečne určiť jeho dejisko. Voľba nakoniec padla na Estádio do Dragao v Porte, čo znamená, že na portugalskej pôde bude táto prestížna súťaž hľadať svojho víťaza druhý rok po sebe. V minulej sezóne sa celý finálový turnaj konal v tejto krajine a vyvrcholenie prišlo v Lisabone, v domovskom stánku tamojšej Benficy.

Ešte pred pár dňami médiami rezonovala téma finále vo Wembley. Stretávajú sa totiž dva anglické celky, Chelsea a Manchester City, navyše Británia na rozdiel od Turecka vírusovú situáciu momentálne zvláda oveľa lepšie a o poznanie vyšší je aj stupeň zaočkovanosti. Popri londýnskom stánku pripadal do úvahy aj štadión v Birminghame, no ani jeden z týchto scenárov sa nenaplní. Ako informovala britská tlač, UEFA trvala na prítomnosti pozvaných hostí, funkcionárov a partnerov, ktorí mali zabrať približne tretinu naplnenosti štadióna. S tým Angličania nesúhlasili.


Spomínať sa bude aj na slávu portských "drakov" z roku 2004

UEFA preto začala uvažovať o ďalších alternatívach a zamierila na miesto, kde pred rokom podobnú dohodu úspešne uzavrela. Stalo sa tak opäť a Chelsea si s Manchestrom City sily zmeria v Porte. Otázny je ešte počet ľudí na štadióne. Aj v portugalskej lige sa začína s vpúšťaním divákov veľmi opatrne a momentálne je nastavené na desať percent kapacity. Vedenie európskeho futbalu verí, že do 29. mája bude možné zaplniť aspoň pätinu 50-tisícového štadióna, na ktorom sa hral európsky šampionát 2004 aj final four premiérového ročníka Ligy národov.