Články - 16.06.2021 12:07

Slovan v prípade postupu do Švajčiarska. Zahral by si so starým známym

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/UEFA.com

Včerajší žreb 1. predkola Ligy majstrov UEFA určil súpera aj slovenskému majstrovi. Bratislavský Slovan si to v dvojzápase v prvej polovici júla rozdá s írskym Shamrockom Rovers. Dnes však bol na programe žreb 2. predkola najprestížnejšej európskej súťaže, v rámci ktorého sa belasí dozvedeli meno svojho potenciálneho súpera v prípade postupu.

Už vopred bolo jasné, že víťaz duelu Slovan - Shamrock bude nenasadený a v 2. predkole tak nastúpi proti jednému z nasadených tímov. V užšej skupine možných súperov sa nachádzali švajčiarsky Young Boys Bern alebo úspešnejšie tímy z dvojíc Dinamo Záhreb - Valur a Bodo/Glimt - Legia Varšava. Žreb napokon určil ako potenciálneho súpera belasých Young Boys Bern. Úvodné duely 2. predkola Ligy majstrov sú naplánované na 20. a 21. júla. Odvety sa odohrajú o týždeň neskôr. Slovan by prípadne nastúpil na prvý zápas doma, odvetný súboj by absolvoval vo Švajčiarsku.

Young Boys Bern je pre Slovan starým známym. Oba tímy na seba narazili v sezóne 2014/15 v skupinovej fáze Európskej ligy, pričom v oboch zápasoch triumfoval švajčiarsky klub. Na súboj tejto dvojice mohlo potenciálne dôjsť aj v minulom ročníku Ligy majstrov, no Bratislavčania po problémoch na Faerských ostrovoch nepostúpili do 2. predkola a so žlto-čiernymi si nezahrali.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora