Články - 21.10.2021 16:58

Úspešný záťah Ajaxu. Zatočil s 25 priekupníkmi vstupeniek

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/Twitter

Utorok si fanúšikovia Ajaxu Amsterdam zapísali ako krásny a pamätný deň. Majster Holandska totiž v domácom prostredí rozobral Borussiu Dortmund 4:0 a o vzájomný zápas po deviatich rokoch bol v Johan Cruijff Arene obrovský záujem. To sa snažilo využiť aj množstvo pouličných priekupníkov, na ktorých si poriadne posvietila polícia aj klub sám. Veľký záťah viedol ku zatknutiu 25 z nich, ktorí vyviazli s trestami rôzneho rozsahu. Čo sa však môže javiť ako poriadne tvrdá rana, sú tresty vyvodené amsterdamským tímom. Na jeho domáce zápasy sa nepozrú dlhých osemnásť mesiacov, k čomu im bola pridaná pokuta 390 eur.

Zákaz návštevy futbalového zápasu sa pritom nemusí týkať len 35násobného šampióna, ale ten už spravil patričné kroky k tomu, aby spolupracoval s celým futbalovým zväzom a tento rok a pol trvajúci trest má nadobudnúť celoštátny rozsah. Snaha nelegálne zbohatnúť na ulovenej vstupenke tak viedla k veľkým problémom, obzvlášť s vedomím, že vo väčšine prípadov šlo o držiteľov sezónnych vstupeniek, ktorí si tak zvyšok ročníka 2021/22 môžu užiť už len pred monitormi, displejmi a obrazovkami.

Amsterdamčania majú momentálne výbornú formu a z ostatných dvanástich súťažných zápasoch prehrali len jediný raz. Na začiatku októbra tento cenný skalp získal Utrecht. Súčasťou tohto obdobia boli aj dve ligové výhry 5:0 a jedna dokonca výsledkom 9:0. Tento nevídaný debakel si odniesol SC Cambuur Leeuwarden. V Champions League zatiaľ holandský gigant vyhral všetky tri skupinové zápasy. Postupne si poradil so Sportingom, Beskitasom aj Dortmundom a vyhrieva sa na čele skupiny C.