Články - 13.12.2021 15:29

Fiasko UEFA. Žreb Ligy majstrov sa musel opakovať

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv

Popredné európske futbalové kluby spoznali v pondelok svojich súperov pre vyraďovaciu časť Champions League až na druhý pokus. UEFA totiž musela už hotový a zrealizovaný žreb anulovať a zopakovať pre chybu, ktorej sa dopustila pri práci s loptičkou, v ktorej sa ukrýval Manchester United. Kuriózny problém pripísali softvéru, ktorý má práve upozorňovať na možnosti a nemožnosti vyžrebovania súpera ku konkrétnemu tímu. V osemfinále na seba nesmú naraziť tímy, ktoré sa už stretli v základnej skupine a rovnako tímy, ktoré sú z rovnakej krajiny. Práve to sa prihodilo pri určovaní súpera pre Villarreal, ktorému bol prisúdený Manchester United, s ktorým zohral dva zápasy základnej skupiny F.

Náprava za pochodu kompetentným nevyšla, prižrebovali mu Manchester City, avšak United sa do osudia nevrátili a vďaka tomu sa vyhli možnosti konfrontácie s Atléticom Madrid. Po viacnásobne podanom proteste UEFA svoju chybu priznala a onedlho sa žreb zopakoval. Ten už bol regulárny a jednotlivé tímy definitívne spoznali svojich súperov v ďalšej fáze najprestížnejšej klubovej súťaže. Dvojice pre osemfinále boli zároveň určené aj v Európskej lige a v Konferenčnej lige. Na najslávnejšom fóre budú top šlágrami duely Atlética s Manchestrom United, PSG s Realom Madrid či Liverpool s Interom Miláno.

Na menej slávne fórum sa cez skupinu Champions League zosunula aj Barcelona s Dortmundom. Katalánsky klub si zahrá s Neapolom, Nemcov čaká Glasgow Rangers. V Konferenčnej lige sú naďalej v hre aj dva české tímy. Pozornosť okrem toho bude pútať aj Lazio Rím s FC Porto, dvaja zástupcovia popredných súťaží starého kontinentu. Slavia Praha si sily zmeria s Fenerbahce Istanbul, zatiaľ čo Sparťanom žreb prisúdil do cesty Crvenu Zvezdu Belehrad. Posledné dve spomenuté už sú dvojice z novej Conference League, kde je špecifickým javom Rapid Viedeň. Základná skupina G sa nedohrala pre zásah covidu a Rakúšania počkajú na lepšieho z dvojice Vittese-Tottenham.