Články - 04.06.2019 17:29

Víťaza Ligy národov spoznáme v utorok, rozhodne sa v Portugalsku

Zdroj: sita/youtube

Úvodná edícia novovzniknutej súťaže futbalových reprezentačných tímov, európskej Ligy národov 2018/2019, spozná počas nadchádzajúceho finálového turnaja premiérového víťaza. Na tzv. Final Four v portugalských mestách Porto a Guimaraes (5. - 9. júna, pozn.) sa okrem domáceho národného mužstva predstavia aj tímy Anglicka, Holandska a Švajčiarska.

Kvarteto účastníkov finálového turnaja európskej Ligy národov 2018/2019 si účasť na tomto podujatí vybojovalo jesenným triumfom vo svojich skupinách v rámci najvyššej A-divízie. Podujatie zaháji stredajšie úvodné semifinále na Estádio do Dragao v Porte medzi majstrami Európy z Portugalska a mužstvom Švajčiarska. V druhom semifinále sa o deň neskôr v Guimaraesi predstavia Holanďania proti Angličanom. Víťazi postúpia do finále, zdolané tímy nastúpia vo vzájomnom zápase o konečné 3. mieste. Obe tieto stretnutia sú na programe v nedeľu 9. júna. Dejiskom finále bude Porto.

Veľkou udalosťou turnaja ešte pred jeho začiatkom je účasť Cristiana Ronalda v portugalskom tíme. CR7 nehral v jesenných dueloch LN proti Taliansku a Poľsku, keďže sa chcel čo najlepšie aklimatizovať v Juventuse Turín, kam prestúpil po deväťročnom pôsobení v Reale Madrid. Po niekoľkomesačnej prestávke, ktorá trvala od vlaňajších MS v Rusku, sa 34-ročný kanonier do reprezentácie vrátil v marcových dueloch proti Ukrajine a Srbsku v rámci kvalifikácie ME 2020. Rodák z Madeiry doteraz nastúpil za Portugalsko v 156 dueloch, nastrieľal v nich 85 gólov.

Program finálového turnaja európskej futbalovej Ligy národov 2018/2019:
prvé semifinále - 5. júna (Porto): Portugalsko - Švajčiarsko (20.45 h SELČ)
druhé semifinále - 6. júna (Guimaraes): Holandsko - Anglicko (20.45)
zápas o 3. miesto - 9. júna (Guimaraes): zdolaní zo semifinále (15.00)
finále - 9. júna (Porto): víťazi semifinále (20.45)