Články - 01.09.2020 10:57

Čo bude s reprezentantmi? Z "červeného" Izraela do karantény

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv
Juraj Kucka a Adam Nemec

Najbližšia reprezentačná prestávka bude vo futbalovom sveta poznačená aj viacerými komplikáciami nešportového charakteru. Tie budú vychádzať napríklad aj z toho, že krajiny naprieč Európou majú odlišne nastavené pravidlá proti koronavírusu a vysporiadané nie sú ani hranice medzi nimi. Napríklad také Slovensko s Izraelom. Takýto vzájomný zápas je pritom naplánovaný na 7. septembra a pôjde o naše druhé vystúpenie v rámci nového ročníka Ligy národov.

Naše ministerstvo zahraničných vecí momentálne radí Izrael medzi "červená krajiny", čo znamená, že po návrate z neho má cestujúci povinnosť absolvovať desaťdňovú karanténu. Na tú v nabitom futbalovom kalendári nie je čas a už o päť dní neskôr majú viaceré súťaže naplánované ďalšie ligové kolo. UEFA pritom už v súvislosti s klubovými súťažami vydala stanovisko, v ktorom priznáva podradenosť svojich predpisov zákonom jednotlivých krajín. FIFA to podporila udelením špeciálnej možnosti pre kluby, ktoré nemusia uvoľniť svoje hviezdy pre aktuálny asociačný termín.

Už zverejnená a potvrdená nominácia sa tak môže zmeniť a tréner Pavel Hapal môže dostať hneď niekoľko škrtov vo svojom menoslove. A nie len on. Nóri sa majú v rámci najbližšieho programu vydať do Severného Írska, Chorváti do Francúzska, Srbi do Ruska a Švajčiari na Ukrajinu. Vo všetkých prípadoch platí, že to domáci s pandémiou rozhodne nemajú pod kontrolou a v hre sú mená ako Haaland, Modrić, Brozovic, Elvedi alebo Xhaka.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora