Články - 03.09.2020 10:15

Anketa Futbalista roka v teplákoch. Škriniar a Boženík bez žiary reflektorov i stresu

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/joj

Slovenskí futbaloví reprezentanti Milan Škriniar a Róbert Boženík si na sústredení národného tímu pred septembrovými zápasmi Ligy národov 2020/2021 prevzali ceny z ankety Futbalista roka 2019.

Obranca Škriniar sa stal absolútnym víťazom hodnotenia, Boženíka vyhlásili za najlepšieho hráča do 21 rokov. Ceny obom odovzdal prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik a generálny sekretár SFZ Peter Palenčík. Slávnostné vyhlásenie ankety sa malo konať v marci 2020, no pandémia koronavírusu bola proti a organizátori len zverejnili jej výsledky.

Stopér milánskeho Interu v ankete triumfoval pred brankárom Martinom Dúbravkom z Newcastlu United, tretí skončil kapitán reprezentácie Marek Hamšík pôsobiaci v čínskom klube Ta-lien I-fang. "Je to krásny pocit. Som rád, že som túto cenu dostal. Dodalo mi to novú motiváciu do ďalšej práce. Ešte krajšie by to bolo na slávnosti, ale opatrenia to nedovolili. V Interi sme v minulej sezóne chceli získať nejakú trofej, ale nevyšlo nám. Pokúsime sa o to v sezóne 2020/2021," prezradil Škriniar.

Róbert Boženík z holandského Feyenoordu Rotterdam medzi všetkými hráčmi skončil na 7. priečke, no dominoval hráčom do 21 rokov a získal Cenu Petra Dubovského. V roku 2019 však hral na Slovensku za MŠK Žilina. "V mojej krátkej kariére je to asi najväčší úspech. Je to pre mňa motivácia do ďalšej práce aj poďakovanie za úspešný rok 2019. Poďakovanie patrí aj klubu MŠK Žilina, ktorý ma vychoval a získal som túto trofej," poznamenal Boženík.

Slovenskí reprezentanti už v piatok 4. septembra nastúpia v Bratislave proti výberu Česka, o tri dni neskôr ich čaká súboj v Izraeli.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora