Články - 07.09.2020 17:44

Pri prvom štarte Ramosa mal Fati dva roky. Včera ako spoluhráči obaja skórovali

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Futbalová Liga národov v posledných dňoch odštartovala sezónu 2020/21 zápasmi naprieč štyrmi ligami. V tej elitnej sa nachádzajú aj reprezentanti Španielska, ktorí včera večer odohrali už svoj druhý zápas. Vo štvrtok vybojovali remízu s Nemeckom 1:1, no v nedeľu nedali šancu Ukrajine, keď ju zdolali vysoko 4:0. Strelecky sa dokázal presadiť aj barcelonský supertalent Ansu Fati.

Mladý futbalista sa tak stal suverénne najmladším hráčom, ktorému sa podarilo v španielskej reprezentácii skórovať. Doposiaľ držal tento rekord Julen Guererro, keď ešte v roku 1993 skóroval pri víťazstve Španielska nad Litvou 2:0. V tom čase mal 19 rokov, 4 mesiace a 26 dní, čo znamená, že Fati jeho zápis prekonal o viac ako rok. Včera totiž mal presne 17 rokov, 10 mesiacov a 6 dní, keď dával gól na 3:0.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

⬅️ @sergioramos when @ansufati was 2️⃣ years old ? @sergioramos when @ansufati was 1️⃣7️⃣ years old ➡️

Príspevok, ktorý zdieľa 433 (@433),

Ešte pred ním sa však dvakrát presadil kapitán národného tímu Sergio Ramos, ku ktorému sa tiež viaže jedna zaujímavá štatistika. Stopér Realu Madrid totiž debutoval v najcennejšom drese 26. marca 2005 v zápase s Čínou. Na tom by nebolo nič zvláštne, no v tom čase mal spomínaný Fati len dva roky. O viac ako pätnásť rokov neskôr sa obaja futbalisti stretli v základnej zostave Luisa Enriqueho a dokázali sa v zápase s Ukrajinou strelecky presadiť.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora