Články - 07.09.2020 22:40

Slováci prišli o víťazstvo v Izraeli v nadstavenom čase

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita

Po piatkovej domácej prehre 1:3 s výberom Česka v 2. skupine B-divízie Ligy národov 2020/2021 sa slovenská futbalová reprezentácia predstavíla už v pondelok večer na pôde Izraela.

Po prvom polčase Slováci viedli na pôde Izraela 1:0, keď skóre zápasu v Netanyi otvoril v 14. minúte útočník Michal Ďuriš. V nadstavenom čase však doáci vyrovnali po identickej gólovej akcii. 

      Liga národov, B-divízia, 2. skupina:
      Izrael - Slovensko 1:1 (0:1)
      Gól: 90.+ Ilay Elmkies - 14. Ďuriš.

Slovenskí reprezentanti za prísnych opatrení absolvovali krátku prechádzku v Netanyi. #slovenskisokoli #nationsleague

Uverejnil používateľ Slovenský futbalový zväz Pondelok 7. septembra 2020

V kádri slovenského národného tímu je aj Erik Sabo, ktorý v Izraeli odohral na klubovej úrovni tri sezóny. "Dva roky som strávil v Beitare Jeruzalem, jeden v Hapoeli Beer Ševa a z ligovej súťaže aj z privátneho života mi zostalo v pamäti len to dobré. Kostra izraelského mužstva je z klubu Maccabi Tel Aviv - víťaza ligy, ktorý hrá naozaj dobre. Izraelčania sú menej súbojoví, preferujú technický futbal a dobre ovládajú loptu. Na to si musíme dať pozor," prezradil Sabo na webe SFZ. A čo by mohlo na súpera v pondelok večer od 20.45 h SELČ platiť? "Agresivita, tú nemajú radi. Kolektívny výkon musíme podložiť gólmi," dodal Erik Sabo.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora