Články - 08.09.2020 15:11

Po viac ako 8 mesiacoch odohral celý zápas

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Dlhá sága okolo jedného z najdrahších hráčov planéty pokračuje. Gareth Bale naďalej pokračuje ako člen kádra Realu Madrid, no za Biely balet odohral naposledy plných 90 minút ešte začiatkom januára tohto roka. Odvtedy sa mu to v súťažnom zápase nestalo, až do 6. septembra. V súboji Ligy národov proti Bulharsku totiž doviedol Wales k trom bodom.

Skúsený futbalista nastúpil aj na prvý duel novej sezóny Ligy národov proti Fínsku, avšak v ňom po prvom polčase skončil, keď ho nahradil Harry Wilson. Druhý súboj však už absolvoval celý. S kapitánskou páskou na ramene bol pri víťazstve Walesu nad Bulharskom 1:0, ktoré zariadil premiérovým gólom v reprezentácii mladý obranca Neco Williams.

Wales nastupuje, podobne ako Slovensko, v Lige B, pričom vo štvrtej skupine čelí okrem Bulharska a Fínska aj Írsku. Po úvodných dvoch kolách má družina okolo kapitána Garetha Balea plný počet bodov a skóre 2:0. Druhí sú Fíni s troma bodmi a poslednú priečku si delia Íri s Bulharmi s jedným bodom a rovnakým skóre.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora