Články - 09.09.2020 09:44

Cristiano Ronaldo TO dokázal ako prvý Európan

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: HUSTE.tv

Cristiano Ronaldo dosiahol ako prvý európsky futbalista hranicu 100 reprezentačných gólov. Zaznamenal oba góly pri výhre Portugalska 2:0 v Lige národov vo Švédsku, v národnom tíme má na konte 101 zásahov a už len osem mu ich chýba k dorovnaniu rekordu Iránca Aliho Daeího.

Portugalsko je na čele skupiny A3 s plným počtom šiestich bodov. Stoprocentné je aj Francúzsko, ktoré zdolalo v repríze posledného finále majstrovstiev sveta Chorvátsko 4:2.

Ronaldo si pripísal jubilejnú trefu z priameho kopu. Týmto spôsobom skóroval v reprezentácii  desiaty raz a celkovo už v kariére premenil 57 priamych kopov!

Belgicko nepripustilo prekvapenie a poradilo si doma s Islandom 5:1 napriek tomu, že severania sa v 11. minúte šťastlivo ujali vedenia. Belgičania porazili Island aj v 12. vzájomnom stretnutí a po druhej výhre vedú skupinu A2.

Dánsko získalo prvý bod po remíze 0:0 s Anglickom. Trenér Albionu Gareth Southgate sa musel zaobísť bez Phila Fodena a Masona Greenwooda, ktorí boli potrestaní za porušenie koronavírových opatrení po zápase na Islande. V základnej zostave sa tak objavil aj debutant Kalvin Philips z Leedsu, ktorý pritom dosiaľ neodohral v Premier League ani minútu.