Články - 12.10.2020 13:54

Česko pre koronavírus disponovalo dvomi mužstvami

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Česká futbalová reprezentácia v tejto sezóne Ligy národov už raz musela poskladať "béčko" a s ním nastúpila na domáci zápas proti Škótsku. Pozitívne prípady na koronavírus sa jej nevyhli ani počas aktuálneho asociačného termínu a tak sa s tým pokúsila vysporiadať najlepšie, ako vedela. Pre duely s Izraelom a Škótskom poskladala dokonca dva výbery. Pozitívny prípad v kabíne totiž môže infikovať značnú časť zostavy a vtedy musia byť pripravení "noví" hráči.

Problémom je aj samotné cestovanie na izraelskú pôdu. Ide totiž o "červenú zónu" a po návrate z nej je nutné absolvovať dlhú a prísnu karanténu. Pokiaľ by to zverencom Jaroslava Šilhavého malo robiť problémy pred cestou do Británie, vycestuje pripravený druhý tím pod taktovkou Davida Holoubka. Ide o výber futbalistov z najvyššej domácej súťaže.

"Ďakujeme všetkým profesionálnym klubom za spoluprácu pri vytváraní záložného tímu českej reprezentácie. Stále platí, pokiaľ to bude na základe hygienických opatrení možné, že je prioritou vyslať na stredajšie stretnutie do Škótska A-mužstvo trénera Jaroslava Šilhavého," informovala Asociácia cez sociálne siete. Česi, napriek niekoľkým absenciám, Izrael zdolali 2:1 a do stredy ich ešte čaká pretestovanie a trocha nepríjemnej administratívy.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora