Články - 23.10.2020 08:41

Mimo formy boli aj iní. Slovensko v renkingu až tak nepadlo

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Veľmi zlý septembrový a októbrový asociačný termín znamenal pre slovenskú reprezentáciu prepad o jedinú priečku aktuálneho rebríčka krajín. Nachádzame sa na 37. miesto a od výraznejšieho pádu nás zachránil fakt, že mužstvá pod nami rovnako neprežívajú ideálne výsledkové obdobie. Island, účastník najprestížnejšej skupiny Ligy národov, prehral štyri z ostatných piatich reprezentačných zápasov, nedarilo sa ani Severnému Írsku v Lige B, kým Kórejská republika svoje zápasy odložila a Maroko na africkom kontinente odohralo len dva duely s bilanciou jedna remíza a jedno víťazstvo.

Zrkadlo nášho postavenia však nastavuje porovnanie s nedávnou minulosťou. V lete 2015 sme sa nachádzali na 14. mieste, čo bolo historicky najlepšie umiestnenie a za sebou sme vtedy držali Taliansko, Uruguaj, Francúzsko, Poľsko či Švédsko. Kým prvé tri spomenuté celky už sú na svojich typických pozíciách v elitnej pätnástke, Švédi s Poliakmi sa v rámci Nations League prepracovali medzi najlepšie celky kontinentu.

Na prvých piatich miestach FIFA renkingu nenastala žiadna zmena. Belgicko háji svoje prvé miesto pred druhým Francúzskom, treťou Brazíliou a štvrtými Angličanmi. Nižšie už sú rozdiely pomerne malé a došlo k niekoľkým zmenám poradia. Elitnú desiatku dotvára Portugalsko, Španielsko, Uruguaj, Argentína, Chorvátsko a Kolumbia.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora