Články - 16.11.2020 11:08

Čaká nás derby so všetkým, čo k tomu patrí

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita

Futbalisti Slovenska a Česka si v nedeľu v Lige národov vzájomne pomohli. A stačili im na to tesné víťazstvá 1:0 v domácom prostredí. Popoludní Slováci zdolali Škótov a udržali tým Čechov v hre o prvé miesto v skupine. Večer potom Česi rovnakým výsledkom prevýšili Izraelčanov a postarali sa o to, že Slováci stále majú šancu na záchranu v B-divízii. V druhej skupine sú stále na čele Škóti, ale už len o 1 bod pred Čechmi. Na opačnom póle sa zasa Slováci priblížili na jeden bod Izraelčanom.

"Slováci nám urobili radosť, máme stále šancu. Pre nás sa však nič extra nemení. Chceli sme vyhrať oba posledné zápasy a tento cieľ máme stále," uviedol český stredopoliar Alex Král v rozhovore na webe idnes.cz. "Nevieme, čím to je, že nepremieňame šance. Vytvárame si ich, ale akosi to nejde premieňať. Predtým sme zvládali zápasy s dvoma-tromi gólmi. Teraz dáme jeden, ale víťazíme a to je najdôležitejšie," dodal Král.

Českí futbalisti na záver svojho snaženia v Lige národov privítajú v stredu od 20.45 h v Plzni práve Slovákov. Český tréner Jaroslav Šilhavý považuje slovenského súpera za nebezpečného z viacerých dôvodov. "Prospela im zmena trénera, keďže postúpili na majstrovstvá Európy. Pavlovi Hapalovi som koniec neželal, ale Slováci postup na ME potvrdili aj triumfom nad Škótmi. Takže zmena to bola pozitívna. A teraz idú k ním a určite budú dobre pripravení. Bude to derby so všetkým, čo k tomu patrí. Motiváciu slovenského tímu ešte znásobí fakt, že nehrajú o postup, ale záchranu v druhej najvyššej skupine," skonštatoval Šilhavý.

Česi hlásia aj jednu vynútenú zmenu v tíme pred stredajším zápasom v plzenskej Doosan Arene. Zraneného Davida Hovorku zo Slavie Praha nahradí jeho klubový spoluhráč David Zima. Čerstvo 20-ročný stopér ešte v piatok pomohol českej reprezentácii do 21 rokov ku kľúčovému kvalifikačnému triumfu v Grécku (2:0) a teraz sa už ocitol v A-tíme Česka. "Syn bývalého extraligového hokejistu prežíva raketový vzostup. Ešte pred dvoma rokmi hral v III. lige za B-tím Olomouca, napriek tomu Slavia za neho zaplatila 30 miliónov korún. A tréner Jindřich Trpišovský v ňom vidí veľký potenciál, ktorý už aj rozvíja," uvádza portál isport.dnes.cz.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora