Články - 18.11.2020 13:16

Schmeichel sa zranil pri kolízii, pripomínajúcej zranenie Petra Čecha

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Dánski futbalisti vo svojom predposlednom vystúpení v tohtosezónnej Lige národov prišli o brankára Kaspera Schmeichela. Priaznivcom anglického futbalu, najmä Chelsea, pri pohľade na inkriminovaný súboj poriadne zatrnulo. Incident značne pripomenul rok 2006, kedy podobná situácia vážne zranila hlavu Petra Čecha. Gólman Leicesteru City tentoraz loptu zbalil pred Albertom Gudmundssonom, ktorý ho trafil kolenom do hlavy.

Útočníka AZ Alkmaar možno len ťažko viniť z úmyslu alebo zákernosti. Do poslednej chvíle sledoval loptu a 34-ročný Dán mu následne náhle padol pod nohy. Stretnutie nedochytal a počas druhého dejstva už bránu hájil Frederik Ronnow. Ten síce raz inkasoval, no hrdinom stretnutia bol Christian Eriksen, ktorého dva premenené pokutové kopy zaistili, že do posledného hracieho dňa bude Dánsko bojovať o postup do vyraďovacej fázy.

Stav Schmeichela nie je vážny, dokonca sa špekulovalo, že by mohol zasiahnuť do najbližšieho súboja s Belgickom. Striedanie malo skôr preventívny charakter a po kolízii bol značne otrasený. Dánsko sa v náročnej skupine 2 v najprestížnejšej Lige A drží výborne. Na Angličanoch získalo štyri body, dvakrát zdolalo Island a pred rozhodujúcou bitkou s Belgičanmi na favorita stráca dva body.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora