Články - 18.11.2020 18:38

Do Ligy národov zasiahli švajčiarske úrady. Vyradia Ukrajinu?

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Ukrajina a Švajčiarsko sa včera mali konfrontovať v dôležitom zápase elitnej divízie Ligy národov a určený tým mal byť definitívne zostupujúci celok. Našim východným susedom stačila aj remíza, pri priaznivej súhre okolností dokonca aj prehra. Stretnutie sa však po rozhodnutí švajčiarskych orgánov neodohrá a šepká sa dokonca o kontumačnom víťazstve domácich. Dôvodom je, že viacerí členovia ukrajinskej výpravy mali pozitívne testy na koronavírus a kantón Luzern im preto nariadil povinnú karanténu.

Na oficiálnom webe UEFA zatiaľ stretnutie figuruje ako "zrušené" a o jeho ďalšom osude sa bude rozhodovať. Prvý vzájomný zápas ešte v septembri vyhrali Ukrajinci 2:1 a vďaka tomu majú momentálne na konte o tri body viac. Práve vzájomné duely sú rozhodujúcim kritériom pri určovaní poradia a Švajčiari tak potrebovali výraznejšie víťazstvo. Ak by malo podobu kontumácie 3:0, stačilo by.

Od káuz okolo vypadnutia viacerých mužstiev v predkolách Lige majstrov a Európskej ligy, Európska futbalová federácia nie je až taká striktná. Známe sú prípady, kedy stačilo odizolovať nakazeného člena výpravy, ojedinele dokonca hráč mohol nastúpiť napriek tomu, že bol pozitívne testovaný. Dôležitou poznámkou však je to, že verdikty majú futbaloví funkcionári v rukách len do tej chvíle, kým nezasiahne vláda. A presne to sa vo Švajčiarsku stalo.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora