Články - 24.11.2020 12:22

Debakel Löwovi neprejde úplne bezbolestne

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Nemeckí futbalisti prehrali minulý týždeň so Španielskom nevídaným výsledkom 0:6 a stratili tak šancu na postup do vyraďovacej fázy Ligy národov. Takéto skóre je pre nabité mužstvo neprijateľné, no i tak sa zdalo, že to trénerovi Joachimovi Löwovi prešlo až priveľmi bezbolestne. Zdanie v tomto prípade klamalo. Hoci mu čelní predstavitelia Nemeckého futbalového zväzu bezprostredne po zápase vyjadrili podporu, chcú od neho komplexnú analýzu tohto zlyhania.

Výsledok bol najhoršou nemeckou prehrou od roku 1931. Löw rezignáciu neponúkol a argumentoval štrnástimi rokmi šéfovania národnému mužstvu, počas ktorých priviezol päť šampionátových cenných kovov. Zväz sa však viac zameriava na aktuálne výsledky. Po zlyhaní na MS 2018 považuje za ďalší nezvládnutý turnaj aj Ligu národov. "Trénerovi národného mužstva dávame dostatok času na to, aby spracoval analýzu súčasného stavu a pomenoval všetky problémy. Očakávame najmä zásadný postoj k prehre v Španielsku," oznámil DFB.

Generačná výmena a s ňou spojené menej presvedčivé výsledkové obdobie je témou dňa v Nemecku už dlhšie. Z ostatných šiestich súťažných duelov sú evidované len dve víťazstvá a cítiť potrebu ďalšieho veľkého víťazstva. To by mohlo prísť už na budúcoročnom európskom šampionáte. "Nationalelf" však majú v skupine Francúzsko, Portugalsko a Maďarsko. Kritici preto odôvodnene naznačujú, že môže nastať ďalšie zahanbujúce vypadnutie už v skupinovej fáze.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora