Články - 25.06.2019 13:43

Talianov dobehla karma, no hovoria o škandále

Zdroj: huste.tv/youtube

Od 16. júna prebiehajú ME vo futbale hráčov do 21 rokov, ktoré majú tradične nekompromisný formát. Dvanásť tímov je rozdelených do troch základných skupín, z každej ide víťaz do semifinále a doplní ich najlepší celok z tretích miest. Taliansko v tabuľke zaostalo za Španielmi a muselo netrpezlivo očakávať na to, ako dopadne duel Francúzska s Rumunskom. Pokiaľ by neskončil remízou, Taliani by šli ďalej. Pokiaľ by sa však remíza zrodila, práve dvaja súperi by sa dostali do vyraďovacej fázy.

Deväťdesiat minút hry tohto kľúčového súboja prinieslo presne nula striel na bránu a dospelo to k pochopiteľnej remíze 0:0. Rumuni tak pomerne nečakane svoju skupinu ovládli pred Francúzmi, Angličanmi a Chorvátmi. Krajina galského kohúta skončila so siedmimi bodmi, čo bol o jeden viac ako Taliansko a Dánsko z vedľajších skupín. Takýmto neférovým spôsobom bol pritom vyradený domáci tím, ktorý sa o organizáciu turnaja delí so San Marinom. Fanúšikovia sa na Francúzov veľmi hnevajú a kritika smerovala najmä k ofenzívnym hráčom Marcusovi Thuramovi a Jonathanovi Ikonému, ktorí sa prakticky do rumunskej šestnástky ani nepozreli. Moussa Dembele dokonca stretnutie presedel na striedačke.

Pekné to rozhodne nie je, ale našinec by si povedal, že Talianov dobehla karma. Keď si spomenieme na šampionát 2017, práve oni mali prsty v slovenskom vyradení. V poslednom skupinovom zápase potrebovali Taliani nad Nemcami vyhrať o gól, aby sa spoločne tešili z postupu. Nemecko vtedy "úctivo" ani raz netrafilo priestor súperovej brány a výsledok 1:0 sa skutočne zrodil.