Články - 07.09.2019 13:49

Nechutné! Rumuni vypískali minútu ticha

Zdroj: huste.tv/Twitter

Rumuni dokázali v kvalifikačnom zápase o EURO doma poriadne natrápiť favorizované Španielsko a nemali ďaleko k zisku bodu. Prehrali však 1:2, hosťujúce mužstvo má aj po piatich dueloch plný počet bodov, no dobrý výkon zverencov Cosmina Contru zatienil nechutný predzápasový prejav fanúšikov. Španieli pred týmto duelom naplánovali minútu ticha za zosnulú dcérku trénera Luisa Enriqueho, ktorá prehrala boj s rakovinou. Enrique si pritom spravil meno v Reale Madrid aj Barcelone a práve pre rodinné dôvody v júni ukončil svoje trénerské pôsobenie pri reprezentačnom tíme.

Lenže rumunskí fanúšikovia akúkoľvek súdržnosť s bývalým coachom súpera odmietli a ticho narušili bučaním, piskotom a skandovaním. Je viditeľné, že tento prejav pobúril a prekvapil aj domáci trénerský tím, avšak nič s tým v danej chvíli nemohol spraviť. V Arene Natională sa Rumunsko rozhodlo vytvoriť domáce prostredie svojmu tímu na sto percent a bez ohľadu na to, ako necitlivo to v danej chvíli vyznie.

Čo sa týka rumunského tímu v tohtoročnej kvalifikácii, za Španielskom, Švédskom a Nórskom je na priebežnej štvrtej priečke. V doterajších piatich dueloch pozbierali sedem bodov, čo sa javí ako nízke číslo. Väčšina z nich je totiž za víťazstvá nad outsidermi skupiny z Faerských ostrovov a Malty.