Články - 09.09.2019 14:01

Hviezdny Fín nemôže prestať ani v reprezentácii

Zdroj: huste.tv/youtube

Obdivuhodnou formou sa prezentoval už počas zápasov Premier League a v podobnom duchu pokračuje aj cez asociačný termín. Päťgólový Teemu Pukki je senzačne druhým najlepším strelcom anglickej ligy, strelil drvivú väčšinu tohtosezónnych gólov Norwichu City a samozrejme, že mu neunikla pozvánka do národného výberu Fínska. Aj vďaka tomu rozšíril svoju bilanciu do neuveriteľnej podoby. Zo šiestich súťažných duelov, v ktorých nastúpil, skóroval v piatich.

Fíni sa počas tohto asociačného termínu stretli v kvalifikačnom zápase s Gréckom a Talianskom, pričom pomerne nečakane držia zatiaľ postupovú miestenku v skupine J. Výrazne im k tomu pomohla domáca výhra nad Gréckom 1:0, ktorú strelecky nezariadil nikto iný ako 29-ročný kanonier Norwichu. Oba tímy sa dostali k dvom presným streleckým pokusom, no kľúčový bol premenený pokutový kop v 52. minúte, ktorý udržal tri body na severe Európy. Ďaleko k bodom nemalo Fínsko ani v súboji s Talianmi. Zhodou okolností, opäť to bolo zakončenie z bieleho bodu, ktorým Pukki vyrovnal na 1:1 a odpovedal tak na Immobileho gól. V 79. minúte sa však v Tampere dostali k spornej penalte aj hostia a Florenzi zariadil talianske víťazstvo.

V prebiehajúcom ročníku tak dokázal Pukki skórovať už sedemkrát a presadil sa proti piatim rôznym súperom. Ešte pred rokom pritom mnohí jeho meno ani riadne neevidovali. Do istej miery dal o sebe vedieť pôsobením v Celticu Glasgow či Schalke 04, potom zažiaril vo farbách Bröndby a to mu otvorilo opäť dvere do poprednej eúropskej ligy.