Články - 10.09.2019 13:30

Najhoršia ofsajdová pasca. Čerešničkou bolo ale až zakončenie

Zdroj: huste.tv/youtube

Kvalifikačné boje tradične ponúkajú množstvo nádherných futbalových momentov, ukážkových gólov či perfektných zákrokov brankárov. Popretkávané sú však aj situáciami, ktoré si UEFA hrdo na sociálne siete určite vešať nebude. Jeden taký ponúkol aj zápas Turecka s Andorrou v skupine H. Kým Turci zatiaľ držia postupové karty vo svojich rukách a súperiť by mali najmä s Islandom a Francúzskom, krajinka v Pyrenejách je tradičným outsiderom.

V Istanbule napriek tomu hostia neboli ďaleko od remízy a tri body pre favorita zabezpečil až v 89. minúte Ozan Tufan. Mohla za to trestuhodná neefektivita, keď pri 28 streleckých pokusoch malo Turecko veľký problém upratať loptu do siete.

Negatívny moment zápasu prišiel na začiatku druhého polčasu, keď sa Andorra pokúsila pri priamom kope súpera zohrať ofsajdovú pascu. Tá však neskutočným spôsobom zlyhala a Turci sa ocitli v trojici pred brankárom Gomesom. Lenže smiech ešte len mal prísť. Sebecké riešenie a profesorský lob si cestu do siete nenašli a utrápený bezgólový výsledok ostal v platnosti ďalších štyridsať minút.