Články - 25.09.2019 13:52

Trest od UEFA nemusí byť definitívny. Búri sa SFZ aj Walesania

Zdroj: sita

Verdikt Európskej futbalovej únie (UEFA), podľa ktorého sa má októbrový zápas kvalifikácie ME 2020 medzi Slovenskom a Walesom (10.10. v Trnave) uskutočniť bez prítomnosti divákov, sa u fanúšikov "červeného draka" stretol s rozpakmi. Ako to v takýchto prípadoch býva pravidlom, priaznivcom vrátia peniaze za vstupenky. Walesania sa však obávajú, že náklady na stornovanie leteniek a rezervované ubytovanie na Slovensku im pravdepodobne nikto nenahradí.

Britská televízia Sky Sports informovala, že šancu na stopercentné vrátenie nákladov majú akurát tí fanúšikovia, ktorí si od organizátorov športových zájazdov zakúpili kompletný balík so vstupenkou, letenkou a ubytovaním. Podľa spomenutého zdroja predstavujú priemerné náklady pre jedného Walesana približne 250 libier.

Slovenský futbalový zväz (SFZ) sa už obrátil na UEFA s odvolaním proti rozhodnutiu, ktoré prišlo ako reakcia na správanie slovenských divákov počas nedávneho kvalifikačného zápasu v Budapešti proti Maďarsku (2:1).

Ako v stredu informoval SFZ prostredníctvom svojho oficiálneho webu, v prípade, že so svojím odvolaním pred odvolacou komisiou UEFA neuspeje, ponúkne deťom zo základných škôl a futbalových klubov možnosť pozrieť si zápas s Walesom zadarmo.