Články - 08.10.2019 20:47

Angličania sa boja prísť v piatok do Prahy. UEFA nevyhovela

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Veľký rozruch vyvoláva blížiaci sa dôležitý zápas v bojoch o EURO medzi Českou republikou a Anglickom, ktorý je naplánovaný na piatok. FA si je vedomá, aké individuality sa vyskytujú v radoch jej priaznivcov a fanúšikov, preto by bola radšej, ak by stretnutie mohlo byť preplánované na stred týždňa. Asociačný termín začína už vo štvrtok a na európskom kontinente sa hrá až do utorka 15.10. Anglická strana už skôr žiadala, či by nebolo možné stretnúť sa s Čechmi vo štvrtok alebo utorok.

"Bol to kompromis, ktorý sme mali byť schopní spraviť. Myslím si, že je to veľmi nešťastné a zbytočne riskujeme," prezradil britskej tlači policajný dôstojník Mark Roberts a neskrýval pritom sklamanie z toho, že UEFA absolútne odmietla vo veci komunikovať a spolupracovať. Hrať sa totiž má v Edene a samotná Praha je mimoriadne vyhľadávanou destináciou pre turistov z celého sveta. Predĺžené víkendy sú na tom priam ideálne. Preplnené námestia a ulice sú však tým najhorším miestom, kde by ste chceli vidieť strety ultras.

Nielen Angličania, ale aj Česi za ostatné obdobie niekoľkokrát potvrdili, že sa dokážu na štadiónoch a v ich blízkosti správať veľmi nevhodne. Zvýšená koncentrácia ľudí navyše v daný víkend nebude len pre atraktívny futbalový zápas, ale aj pre pohreb Karla Gotta. Na sobotu je vyhlásený v krajine štátny smútok, v nedeľu sa v Katedrále svätého Víta uskutoční oficiálna rozlúčka s maestrom. Zúčastnia sa jej jeho fanúšikovia z celého sveta. Ostáva len veriť, že sa tam nepripletú aj nespratní Angličania.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora