Články - 15.10.2019 16:31

Komické zlyhanie brankára San Marína. Má medzery v pravidlách?

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Súčasťou kvalifikačného programu sú tradične aj zápasy futbalových trpaslíkov, ktorých ambície sú tradične ukoristiť nejaký ten bod. Podobne je na tom aj San Maríno, ktoré zatiaľ v bojoch o EURO 2020 nestrelilo ani gól, zatiaľ čo inkasovalo 43krát. Niet sa až tak čomu diviť, keď jeho hráči nie sú profesionálmi a možno majú aj medzery v pravidlách. Škóti v nedeľu tohto súpera doma rozstrieľali 6:0 a o veľmi kuriózny moment sa postaral brankár Aldo Simoncini.

Paradoxne, ide o jedného z tých skúsenejších reprezentantov tejto krajiny a za sebou má pôsobenie v talianskej Cesene či Modene. Napriek tomu všetkých poriadne zaskočil, keď v 86. minúte jednoducho zbalil loptu do rukavíc mimo svojho pokutového územia. Svoj priestupok si uvedomil hneď, ako mu spoluhráči venovali nechápavé pohľady a zaznel hvizd rozhodcu. Loptu tak len ponížene zahodil, zacúval do svojej brány a z následného priameho kopu inkasoval po šiesty raz v zápase.

Skúsený gólman si možno myslel, že hvizd rozhodcu zaznel už predtým, ako sa k nemu dogúľala lopta, no bol jediný toho názoru na celom štadióne. Šlo však o záver už rozhodnutého zápasu a manko o päť alebo šesť gólov momentálne už pre túto reprezentáciu rozdiel nerobí. San Maríno bude mať šancu na strelenie kvalifikačného gólu 16. novembra, keď doma privíta Kazachstan, predposledný tím svojej skupiny. To sa nepodarilo v predošlých šestnástich zápasoch a nateraz posledným gólom tohto výberu je ten, ktorý padol v septembri 2017 proti Azerbajdžanu pri prehre 1:5.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora