Články - 21.10.2019 21:11

UEFA potrestala Srbsko za rasistické správanie fanúšikov

Zdroj: Sky Sports/Huste.tv

Srbská futbalová reprezentácia odohrá nasledujúci domáci zápas kvalifikácie o EURO 2020 za zatvorenými dverami. Rozhodla tak UEFA, ktorá potrestala Srbov za rasistické správanie ich fanúšikov v predchádzajúcom dueli.

Ide o zápas s Portugalskom, v ktorom uspeli na štadióne v Belehrade hosťujúci hráči výsledkom 4:2. Duel sa síce konal ešte v septembri, no až teraz je rozhodnutie definitívne. UEFA udelila srbskej futbalovej asociácii dvojzápasový dištanc, no druhý zápas dostal podmienečný odklad na dvanásť mesiacov. Bez divákov teda bude kvalifikačný duel s Luxemburskom.

V stanovisku UEFA sa píše: "Disciplinárna komisia UEFA rozhodla, že Srbská futbalová reprezentácia odohrá nasledujúce dva domáce súťažné zápasy za zatvorenými dverami. Na druhý zápas je udelená podmienka na dvanásť mesiacov a to kvôli rasistickému správaniu srbských fanúšikov."

Varovaný bol tiež tréner srbskej reprezentácie Ljubiša Tumbakovič a to kvôli inému incidentu, ktorý spôsobil neskorší výkop zápasu Srbska s Portugalskom.