Články - 11.11.2019 20:42

Česká reprezentácia má nové dresy. Bez národných farieb

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Celkom veľké prekvapenie pripravila futbalová reprezentácia Českej republiky. Tridsať rokov po Nežnej revolúcii prichádza s "revolučnými" dresmi, ktorých najvýraznejšou črtou je farba. Tradičná červená, biela a modrá bude v dueloch, hraných vonku, nahradená zelenou. Tá je vysvetlená ako farba tradičného českého stromu, lipou.

Premiéru bude mať Česko v zelenom presne vo sviatočný dátum 17. novembra, kedy bude jeho súperom v kvalifikačnej skupine A výber Bulharska. Ten sa potrebuje otriasť po vysokej prehre 0:6 s Anglickom a momentálne je na poslednej priečke skupiny. Naši susedia stále hája druhé postupové miesto, o bod pred Kosovom a v ostávajúcich dvoch zápasoch majú všetko vo vlastných rukách. Svetlo do diania vnesie už štvrtkový domáci zápas s Kosovom. To sú všetko dôležitejšie faktory ako to, akej farby bude odev hosťujúceho mužstva. V podobnom duchu novinku komentoval aj tréner Jaroslav Šilhavý, ktorý pre tlač priznal, že ho farba zaskočila, avšak dôležité bude, aby sa v ňom dobre cítili samotní hráči a víťazili.

Odozva českých fanúšikov na novú sadu dresov nie je vôbec pozitívna. Odobranie štátnych farieb je podľa nich ešte horšie ako štátneho znaku, k čomu sa pred časom uchýlil Hokejový zväz. Napriek tomu, cesty späť už nie je. Obliekať ich futbalisti budú do konca sezóny 2020/21 v zápasoch hraných vonku, pokiaľ bude domáce mužstvo v červeno-bielych farbách.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora