Články - 20.11.2019 08:14

Kto nás čaká v baráži o EURO2020?

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste.tv/sita

Slovenskí futbalisti dostanú ešte jednu šancu na účasť na majstrovstvách Európy 2020. Kvalifikačná cesta im nevyšla, ale koncom marca budúceho roku sa bude hrať play-off jednotlivých štyroch divízií Ligy národov a Slováci v ňom v semifinále svojej divízie natrafia na Írov.

Hrať sa bude 26. marca na Slovensku. Hapalovi zverenci majú momentálne lepší renkingu v Lige národov ako ich írski súperi, preto budú mať výhodu domáceho prostredia. Hrať sa bude na jeden zápas. V prípade, že slovenskí futbalisti postúpia do finále, stretnú sa s víťazom druhého semifinále Bosna a Hercegovina - Severné Írsko. Hrať sa bude 31. marca a o výhode domáceho prostredia rozhodne žreb. "V baráži máme Írov, videl som ich duel s Dánmi. Odohrali skvelý zápas, čaká nás veľmi ťažký súper," uviedol obranca SR Peter Pekarík. "Skončili sme tretí, ale čaká nás baráž a my sa pobijeme o miestenku na ME," doplnil stredopoliar Stanislav Lobotka. 

Z baráže Ligy národov postúpia na majstrovstvá Európy 2020 ešte štyri mužstvá - víťazi jednotlivých divízií. V najnižšej divízii majú šancu aj Gruzínsko, Bielorusko, Severné Macedónsko a Kosovo.

Play-off Ligy národov - semifinále - B-divízia:
Bosna a Hercegovina - Severné Írsko (26. 3. 2020)
Slovensko - Írsko (26. 3. 2020)

Play-off Ligy národov - finále (31. 3. 2020):
víťaz Bosna a Hercegovina - Severné Írsko / Slovensko - Írsko

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora