Články - 22.11.2019 10:37

Neplánovaná sprcha pre fanúšikov. Nový albánsky štadión treba doladiť

Zdroj: huste.tv/youtube

V závere tejto kvalifikácie stihlo Albánsko svetu predstaviť svoj novučičký krásny multifunkčný štadión v Tirane. Nový domov národného tímu pojme 22 500 divákov a vo veľkých zápasoch sľubuje kulisu hodnú európskych zápasov vysokého štandardu. Nesie názov štátnych aerolínií a stojí na mieste, kde sa predtým nachádzal Štadión Qemala Stafu, otvoreného krátko po druhej svetovej vojne.

Krst zažil nový stánok atraktívnym duelom proti úradujúcim majstrom sveta, v ktorom sa Albánci snažili ešte skomplikovať favoritovi postupové vyhliadky. Nepodarilo sa. Krajina galského kohúta na vrchole sezóny chýbať nebude, čo zariadila víťazstvom 2:0. Napriek tomu sa hralo pred výbornou diváckou kulisou, a tá dokázala k obstojnému výkonu vyhecovať aj domácich futbalistov, ktorí inak v kvalifikačnej ME

Ako to však pri prvom zápase na novom štadióne býva, zopár "detailov" ešte treba doladiť. Publikum ostalo veľmi nepríjemne šokované, keď sa počas polčasovej prestávky spustil zavlažovací systém a jeho nasmerovanie a dostrel evidentne kompetentní podcenili. Prúd vody doprial fanúšikom, sediacim za jednou z brán, neželanú intenzívnu sprchu. Ak by šlo o letný zápas vo vysokých teplotách, troška pokropenia by nezaškodila. Teplota však bola približne na 15 stupňoch Celzia a k tomu celkom zatiahnutá obloha. Keď sa albánsky tím doma predstaví najbližšie, kúpu vstupeniek za bránu zrejme fanúšikovia dobre zvážia.