Články - 23.11.2019 12:41

Uznávaný portál pobúril fanúšikov na Balkáne

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Facebook

Aj giganti na sociálnych sieťach sa občas dopustia neopatrného prešľapu a môžu tým odpáliť poriadku "rozbušku". Dôkaz ponúkol web Goal.com, ktorý sa na Facebooku teší priazni 17,5 milióna fanúšikov. Na sociálnu sieť pridal zjednodušenú európsku mapku s radostným konštatovaním, že sa to na európskom šampionáte pekne rysuje zo všetkých svetových strán. Vyvolal však poriadne rozporuplné reakcie.

Podstata pritom spočívala v tom, že svoje zastúpenie na EURO 2020 bude mať východná Európa (zásluhou Ukrajiny, Ruska či Turecka) severná (Fínsko a Švédsko), stredná (Česko a Poľsko) a aj Balkán (Chorvátsko). Práve región bývalej Juhoslávie však je zakreslený neaktuálne a chýba na ňom Kosovo. Reakcie sú v celom spektre od slušného upozornenia na chybičku, cez fanatickú nespokojnosť s tým, ako sa mohlo po takej úspešnej kvalifikácii na "Brazíliu Balkánu" zabudnúť až po ostré slovné prestrelky o tom, či táto krajina skutočne na európsku mapu patrí.

Svoje o kosovskom mieste v rámci UEFA v júli povedali aj fanúšikovia Slovana Bratislava, zatiaľ čo anglickí fanúšikovia spoločne s nimi v puboch po poslednom kvalifikačnom kole skandovali rôzne nacistické a protisrbské heslá. V každom prípade, zverenci Bernarda Challandesa sú aj naďalej v hre o postup na prestížne podujatie a v prvom barážovom zápase ich čaká Severné Macedónsko. Do tej doby sa svetoznámy portál rozhodol svoj príspevok nekorigovať. Ak by tak spravil, pravdepodobne by odpálil druhú rozbušku, tento raz v radoch srbských fanúšikov.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora